Persoane de contact

Întâlnirea Naţională a Tineretului Catolic este găzduită de Dieceza Romano-Catolică de Satu Mare.


Biserica Romano-Catolică

Arhidieceza de Bucureşti     

Pr. Daniel Bulai
Tel.: 0744349516
E-Mail: p.daniel@tic.ro

Dieceza de Oradea    

Pr. Vakon Zsolt
Tel: 0756198956
E-mail: vakonzsolt@gmail.com

Arhidieceza de Alba Iulia     

Pr. Vereş Stelian
Tel.: 0745386527
E-mail: veresstelian@yahoo.com

Dieceza de Satu-Mare          

Pr. Lorand Vass
Tel.: 0745103703
E-mail: lorikavass@yahoo.com

Dieceza de Iaşi           

Pr. Felix Roca
Tel.: 0741501481
E-mail: pr.felixroca@gmail.com

Dieceza de Timişoara

Pr. Bene Tamas
Tel.: 0756353774
E-mail: bene_tamas@yahoo.com


Biserica Greco-Catolică

Arhieparhia de Alba Iulia şi Făgăraş           

Pr. Cristian Rus
Tel.: 0745852777
E-mail: cristian8rus@yahoo.it

Eparhia de Maramureş        

Pr. Angel Zareczki
Tel.: 0744579276
E-mail: angel.z@worldonline.fr

Eparhia de Oradea   

Pr. Paul Popa
Ramona Dragoş
Tel.: 0743630969
E-mail: bpploradea@yahoo.it

Eparhia de Bucureşti

pr. Andrei Mărcuș
Tel.: 0740399939
E-mail: episcopie.bucuresti@gmail.com

Eparhia de Lugoj       

Pr. Ovidiu Neiconi
Tel.: 0744517248
E-mail: neiconi2002@yahoo.com

Eparhia de Cluj-Gherla         

Pr. Radu Tălpălariu
Tel.: 0729884887
E-mail: tineretcluj@gmail.com

Pr. Sabin Ioan Brudaşca
Tel.: 0721209252
E-mail: sabinioan@yahoo.com

Codruţa Fernea
Tel.: 0744164669
E-mail: cluj@astru.ro