Comitet de organizare

Întâlnirea Naţională a Tineretului Catolic este găzduită de Eparhia Greco-catolică de Cluj-Gherla. Organizarea evenimentului este coordonată de Pr. Radu Tălpălariu, consilier eparhial cu pastoraţia tineretului în colaborare cu  ASTRU Cluj şi o echipă locală formată din tineri şi preoţi şi împreună cu toţi responsabilii cu tineretul din eparhiile şi diecezele Bisericii Catolice din România.


Biserica Romano-Catolică

Arhidieceza de Bucureşti     

Pr. Daniel Bulai
0744349516
p.daniel@tic.ro

Dieceza de Oradea    

Pr. Vakon Zsolt
0756198956
vakonzsolt@gmail.com

Arhidieceza de Alba Iulia     

Pr. Vereş Stelian
0745386527
veresstelian@yahoo.com

Dieceza de Satu-Mare          

Pr. Lorand Vass
0745103703
lorikavass@yahoo.com

Dieceza de Iaşi           

Pr. Felix Roca
0741501481
pr.felixroca@gmail.com

Dieceza de Timişoara

Pr. Bene Tamas
0756353774
bene_tamas@yahoo.com


Biserica Greco-Catolică

Arhieparhia de Alba Iulia şi Făgăraş           

Pr. Cristian Rus
0745852777
cristian8rus@yahoo.it

Eparhia de Maramureş        

Pr. Angel Zareczki
0744579276
angel.z@worldonline.fr

Eparhia de Oradea   

Pr. Paul Popa
Ramona Dragoş
0743630969
bpploradea@yahoo.it

Eparhia de Bucureşti

pr. Andrei Mărcuș
0740399939
episcopie.bucuresti@gmail.com

Eparhia de Lugoj       

Pr. Ovidiu Neiconi
0744517248
neiconi2002@yahoo.com

Eparhia de Cluj-Gherla         

Pr. Radu Tălpălariu
0729884887
tineretcluj@gmail.com

Pr. Sabin Ioan Brudaşca
0721209252
sabinioan@yahoo.com

Codruţa Fernea
0744164669
cluj@astru.ro


Organigrama INTC varianta 05.03.2015-ro